Alban Skenderaj ft. 2Ton - Drejt ne zemer (Official Video)

Get the song here: acromaxmedia.lnk.to/DrejtNeZemer
Writen by Alban Skenderaj & 2Ton
Producer: Lorenc Aliaj
Video: Talelli Production
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/2wk685hY7J3pnz6JOYtj9y
Deezer: www.deezer.com/en/album/95786042
iTunes: itunes.apple.com/us/album/drejt-ne-zemer-feat-2ton-single/1462531636?ls=1&app=itunes
DREJT NE ZEMER
Ti me qellove drejt ne zemer
Aty ku vetem ti di
Per mua ka vetem nje emer
Je ti, je ti, vetem ti
Ti me qellove drejt ne zemer, ne zemer, ne zemer a e di?
Per mua nuk ka tjeter emer
Je ti, je ti, vetem ti
Ti po m’qellon, po m’qellon
Drejt n’zemren tem
Ti po m’bon mi harru krejt tjerat
Se vec ti je, vec ti je
Qe rri n’menjen tem
Njoni tjetrit na ia rrisim vlerat
Ti po mi con ndjenjat te nalt sa here t’shoh, ty zemra t’do
Shume t’madhe e kom dashnine per ty
Dukesh ma mire se krejt ato qe njoh
ato qe njoh
Tash n’zemren teme ti ke hy
Momentin e pare qe t’pash une kam dasht, sa shume une kam dasht me t’pas ty dashni
Momentin e pare qe t’pash une kam dasht, sa shume une kam dasht me t’pas ty dashni
Ti me qellove drejt ne zemer
Aty ku vetem ti di
Per mua ka vetem nje emer
Je ti, je ti, vetem ti
Ti me qellove drejt ne zemer, ne zemer, ne zemer a e di?
Per mua nuk ka tjeter emer
Je ti, je ti, vetem ti
Ti si “Kali i Trojes” hyre drejt ne zemer
E pushtove ne pabesi
Ne piken e dobet si shigjete ne thember injektove ti nje pike dashuri

Eja, eja, eja, eja, eja sonte
Te na xhelozojne edhe Perendite
Eja, eja, eja, eja sonte
Perjetesia vlen me pak se nje dite me ty

Κατεβάστε

Σχόλια

 • aman sa I mire je mor djale...

  elena romanovelena romanovΠριν 2 ώρες
 • Türkiyeden selamlar Turqia💕Shqipria

  Rabia KalukRabia KalukΠριν 2 ημέρες
 • Bravo. Cdo kenge qe bene ja arrin cdo kuptimi dhe cdo gjeje me vlere👍👍👍👍

  MATEO SHTINIMATEO SHTINIΠριν 2 ημέρες
 • Je me I miri alban skenderaj💗💗💗

  MATEO SHTINIMATEO SHTINIΠριν 2 ημέρες
 • 💖💖😍😍😍 me e bukur kënga shumë 💖💖💖

  Majk VazofskiMajk VazofskiΠριν 5 ημέρες
 • Kur kengtaret jan cilesor nuk kan nevoje per me rekrutu femra me nxjerr bothen jashta qe tu shitet kenga apo video klip. Respekt per keta kengtar te mrekullushem.

  Remi KosovaRemi KosovaΠριν 5 ημέρες
 • As someone who has some Albanian DNA, I am really enjoying singing along to Albanian music. This song is beautiful. I can't wait to visit Albania one day! Seems like a great little country with an interesting history. Proud to have some Albanian in me!

  Valerie PValerie PΠριν 8 ημέρες
 • Kjo keng eshte dashuri me vete😍bravo super bashkpunim 👏👏😉😉

  Jugerta MucobegaJugerta MucobegaΠριν 9 ημέρες
 • Gjithmon me suksese alban skenderaj Bravo per kenget qe japin kuptim jetes

  Pellumb HajdariPellumb HajdariΠριν 9 ημέρες
 • Rekstet me te bukura bravo 🌠🌠🌠🌠

  Flour DmFlour DmΠριν 11 ημέρες
 • Love from DJ NiR Maimon ISRAEL 🇮🇱

  Mr.ReggaetonMr.ReggaetonΠριν 12 ημέρες
 • Nje emer

  Andi ShimiliAndi ShimiliΠριν 13 ημέρες
 • Niceeeeeeeeeee

  Andi ShimiliAndi ShimiliΠριν 13 ημέρες
 • 0%Femra 0%Anglisht 0% Makina 100% Talent 100% ze te mrekuellushem 100%Shqip LIKE

  Besi QallakajBesi QallakajΠριν 14 ημέρες
 • Omg I'm in love with this song!!! Kjo kenge per mua eshte mrekullia e 8. ne kete planet😍😍😍

  Anisa BecajAnisa BecajΠριν 15 ημέρες
 • 1:05 1:11 pjesa ma bukur

  illyrian soldierillyrian soldierΠριν 16 ημέρες
 • Respekt Zoti ju ruajt jeni te mrekullushem♥️💋😍

  Gana MehmetiGana MehmetiΠριν 16 ημέρες
 • Sque4sd357

  Kristina KristinaKristina KristinaΠριν 17 ημέρες
 • Ke123

  Kristina KristinaKristina KristinaΠριν 17 ημέρες
 • Kenget i ke super . Vetem kenget e tua degjoj😘😘😘😘😘😍😍😍😍😍😍😍😍

  maria markumaria markuΠριν 17 ημέρες
 • Super ... skam ç tëthem😘😘😘😘😘😘😘😘♥️♥️♥️♥️

  Aurora CaushllariAurora CaushllariΠριν 18 ημέρες
 • 👌👌👌👌Respekt 💟💟💟💟💋

  Misi LimoniMisi LimoniΠριν 19 ημέρες
 • Super kenge😘❤❤❤❤💋💋💋💋

  FADIL BASHLLARIFADIL BASHLLARIΠριν 19 ημέρες
 • Super kenge tlumt

  Elsaid ZeqirajElsaid ZeqirajΠριν 20 ημέρες
 • Shume mire

  Sofian RrustemajSofian RrustemajΠριν 21 ημέρα
 • Fins ekeber

  Lili MetushiLili MetushiΠριν 21 ημέρα
 • ❤️😍👍🏻

  نوال قمرنوال قمرΠριν 22 ημέρες
 • 0 femra 0 anglisht 0 makin 100 talent 100 ze te mrekullueshem

  Elvis NeshaElvis NeshaΠριν 23 ημέρες
 • 0%FEMRA 0%ANGLISHT 0%MAKINA 100%TALENT 100%ZË TE MBREKULLUESHEM 1000%SHQIP

  mobile Gabrimobile GabriΠριν 24 ημέρες
 • Je ti vetem ti fiks ne zemer me qellive Xh%D😍😍

  dona donadona donaΠριν 24 ημέρες
 • Bashkpunim fantastik 😍

  Silvi DurajSilvi DurajΠριν 25 ημέρες
 • Alban Skenderaj 👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

  Gramoz JaupiGramoz JaupiΠριν 25 ημέρες
  • 👍👍👍👍👍👍

   Tori HakaTori HakaΠριν 5 ημέρες
 • Daja

  Albi TopilliAlbi TopilliΠριν 26 ημέρες
 • Bellissima ♥️♥️

  Benito ArapiBenito ArapiΠριν 26 ημέρες
 • Poli kalo tragoudi. Bravo sas paidia. Xairetismata apo thn panemorfi Ellada!!!

  CretanisCretanisΠριν 26 ημέρες
 • Ti me qellove drejt ne zemer😙😚

  Melisa BelisimaMelisa BelisimaΠριν 27 ημέρες
 • Shume bukur 😍😍

  Flava BitriFlava BitriΠριν 27 ημέρες
 • Fansat e Alban skenderaj te bejne like ketu ♥️❤️

  Aldi KasajAldi KasajΠριν 29 ημέρες
 • Bravoo Te dy artistat qe une i pelqej per muziken dhe talentin e tyre

  Dafina KrasniqiDafina KrasniqiΠριν 29 ημέρες
 • ju dua te dyve😊😊

  Bleart GashiBleart GashiΠριν 29 ημέρες
 • Ti me qellove drejt ne Zemer . Bravo .suksese super geng .

  Neli NeliNeli NeliΠριν 29 ημέρες
 • Fajna muza 👍👍👍👍👍

  Rencia JRencia JΠριν μήνα
 • Nje bashkpunim me Elsa Lilen do ishte fantastik... 2 vlonjat😍😍😍

  Eva RakipiEva RakipiΠριν μήνα
 • Arritja jote Alban na bënë shumë të lumtur never kosovart me të presim sa më shpejt në Ferizaj.👍👍👍👍

  Tuana kajtaziTuana kajtaziΠριν μήνα
 • Kenga me e bukur 0%fjal te pista 100%talent👍👏

  Era SelimajEra SelimajΠριν μήνα
  • Bukur paske than or mik 0 % fjal pista dhe 100 % talent bukur

   verjan. zjarr Hamzaiverjan. zjarr HamzaiΠριν μήνα
 • Bukur

  Bertina TrociBertina TrociΠριν μήνα
 • Shume bukur

  Nevila DushkuNevila DushkuΠριν μήνα
 • grvisions.com/detail/%CE%B2%CE%AF%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF-hagHxJ8wk-s.html

  Αρης ΣελμανηςΑρης ΣελμανηςΠριν μήνα
 • Alban je yll i Shqiptaris ♥️♥️

  Melek LjimoniMelek LjimoniΠριν μήνα
 • Yll je Alban bravoooooooo

  Elona KurtiElona KurtiΠριν μήνα
 • Kjo kenge mendoj qe ka hyre ne zemren e te gjithe fansave te 2ton dhe te Albanit

  eri arifajeri arifajΠριν μήνα
 • We love pogradec 😍😍

  Klaudia klauKlaudia klauΠριν μήνα
 • ❤️❤️

  Fatushe KmnFatushe KmnΠριν μήνα
 • Like kush i beri like pa e degjuar

  Marsela CinaMarsela CinaΠριν μήνα
 • ❤️❤️

  Merte MerteMerte MerteΠριν μήνα
 • Alban skenderaj pooo 2 to jooooooo ska pik zeri

  ervis mukaervis mukaΠριν μήνα
 • Te 2 shume te mire jan po 2 ton esht 1..

  Lila TrepsenishtiLila TrepsenishtiΠριν μήνα
 • Alban skenderaj ❤ ti me qellove drejt ne zemer

  Dritan CupiDritan CupiΠριν μήνα
 • A i thuhet vajzes " kali i trojes"

  Bina DeniBina DeniΠριν μήνα
 • E kan zanin shum të bukur si butrinti

  Bina DeniBina DeniΠριν μήνα
 • Is that Korca?

  Good controversial unicornGood controversial unicornΠριν μήνα
 • 💚💚💚💚💚💛💛💛💛💛💜💜💜❤❤❤❤❤❤💙💙💙💖💖💗

  astrit kovaciastrit kovaciΠριν μήνα
 • grvisions.com/detail/%CE%B2%CE%AF%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF-D80agxRCb_Y.html

  Осман ЛииОсман ЛииΠριν μήνα
 • Komplimenteeeeeee per kengen Alban☺☺☺🔱🔱

  bardhyl xhakollaribardhyl xhakollariΠριν μήνα
 • Albani eshte mbret I teksteve me kuptim. Urime bashkpunim i bukur dhe kenge e qelluar. Urime djema , na beni krenar Neve qe jetojme jashte e keto tingui na mbajne gjalle dashurine per vendlindjen. Kosove, Shqiperi jemi, kemi qe dhe do te jemi Nje.

  Full MoonFull MoonΠριν μήνα
 • Ti me qellove drrejt ne ♥♥♥♥♥

  Gresa SelamiGresa SelamiΠριν μήνα
  • ka per mua vetem nje emer

   Marsela CelaMarsela CelaΠριν μήνα
 • 👌👌

  Matilda BahaMatilda BahaΠριν μήνα
 • Perfeke💘🎼🎼🎼🎵🎶😄

  Armin HoxhajArmin HoxhajΠριν μήνα
 • ❤❤❤

  Elida HodoElida HodoΠριν μήνα
 • Ta pask thyer zemren fare😜😎😿

  Shoni SulajShoni SulajΠριν μήνα
Alban Skenderaj ft. 2Ton - Drejt ne zemer (Official Video)